Psycholog dziecięcy w Poznaniu

Wielu rodziców nie wie czego się spodziewać przychodząc do psychologa, jak wygląda i na czym polega jego praca, z jakich usług mogą skorzystać. Ja specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami w zakresie pomocy dziecku.

Pierwsze spotkanie to wywiad z rodzicem, który pozwala mi zebrać informacje potrzebne do pracy z dzieckiem. Czasami, chociaż rzadko, potrzebne są dwa spotkania, jeżeli problem jest bardzo złożny. Takie spotkanie trwa ok. 1 h. Przychodzą na nie tylko rodzice/rodzic bez dziecka.

  •  - wywiad – 200 zł                 

Terapie dla dzieci

Później spotykam się z dzieckiem (terapia indywidualna) . Staram się, aby te spotkania były atrakcyjne, w przypadku dzieci młodszych często sięgam po zabawę, rysunek, pracę w glinie lub z plasteliną, wykorzystuję gry.  Pracuję w gabinecie z dzieckiem lub nastolatkiem, natomiast rodzic spędza ten czas w poczekalni. Spotkanie z dzieckiem trwa ok. 1h, czasami w przypadku młodszych dzieci 50 min.  

  •  - terapia indywidualna dziecka – 200 zł
                    

Rodzice przychodzą także do mnie pragnąc zdobyć potrzebną im wiedzę lub skonsultować swoje wątpliwości (poradnictwo/konsultacja).  Szczególnie dotyczy to zakresów takich jak: wychowanie, relacje w rodzinie, zachowania dziecka lub nastolatka, rozwój dziecka i jego etapy, sytuacja rozwodu i wiele innych. Jest to forma rozmowy  z rodzicami/rodzicem, gdzie jest czas na zadanie pytań, wyjaśnienie wątpliwości. Rodzice otrzymują wytyczne dotyczące postępowania. Spotkanie trwa ok. 1h. Jeżeli problem jest bardzo złożony może być potrzeba więcej spotkań. Z niektórymi rodzicami spotykamy się po pewnym czasie, weryfikując zmiany, które zostały wprowadzone i ich skuteczność.

  • - poradnictwo dla rodziców – 200 zł
     

Kilka razy w miesiący prowadzę warsztaty. Zapraszam szkoły, przedszkola i żłobki i inne instytucje np. hotele  do kontaktu w tym zakresie. Mogą to być warsztaty dla rodziców lub pracowników. Szczegółowe  informacje na temat warsztatów znajdą Państwo w osobnej zakładce. Tematyka warsztatów zawsze ustalana jest do potrzeb firmy, z którą współpracuję.   

  •  - warsztaty – ceny negocjowane są indywidualnie